BANKERO PONOVO ZABLISTAO: Orlando bolji od Atlante

Ekipa Orlanda, predvođena sjajnim Paolom Bankerom, poslije produžetaka savladala je Atlantu u svom ‘Emvej Centru’ sa 117:110.

Atlanta je mnogo bolje odigrala prvo poluvrijeme, naročito drugu dionicu, koju je dobila sa 19:32 i stigla do devet poena prednosti poslije 24 minuta igre.

Treći kvartal je u potpunosti pripao domaćoj ekipi, koja je svela Hokse na svega 18 poena i stigla do 85:78 pred posljednju dionicu.

Činilo se da će Bankero i ekipa bez većih problema stići do trijumfa, ali žilavi Hoksi su serijom 9:3 u posljednjem minutu utakmice izborili produžetak – rezultat nakon regularnog toka bio je 105:105.

U dodatnih pet minuta ponovo je dominantan bio Paolo Bankero, koji je sa svojih osam poena, od ukupno 12 domaće ekipe, zadao posljednji udarac Atlanti za konačnih 117:110.

Prošlosezonski ‘ruki godine’ meč je završio sa 35 poena, 10 skokova i četiri asistencije. Sjajan je bio i Kejleb Houstan, koji je ubacio rekord karijere – 25 poena, uz sedam pogođenih trojki.

Tre Jang je bio najbolji u redovima Atlante sa 31 poenom. Pratio ga je Dežonti Marej sa 24 poena, dok je Bogdan Bogdanović dodao 18 poena sa klupe.

Orlando je četvrti na Istoku sa 21 pobjedom i 15 poraza, dok je Atlanta na 12 mjestu sa 21 porazom i 14 pobjeda.