Orlando izborio 'majstoricu' - Mičel brojao do 50

Orlando Medžik je ponovo na svom parketu bio bolji od Klivlenda rezultatom 103:96 i tako izjednačio na 3-3 u seriji.

Sjajna utakmica odigrana je u ‘Emvej centru’ gdje je na kraju domaća ekipa ipak stigla do trijumfa.

Zanimljivo je to da niti jedna ekipa nije stigla do dvocifrene prednosti. Prvo poluvrijeme pripalo je izabranicima Džamala Mozlija, koji su poslije 24 minuta košarke vodili sa 53:49.

Na početku drugog poluvremena Kavsi su zaigrali mnogo bolje, prije svega defanzivno, pa su na kraju trećeg kvartala vodili sa 73:78.

Činilo se da će Klivlend ipak uspjeti da napravi brejk i završi seriju u svoju korist, ali Orlando je zaključao obruč u posljednjih 12 minuta, dozvolivši protivniku svega 18 ubačenih poena, naspram njihovih 30, što je bilo dovoljno za laganu pobjedu rezultatom 103:96.

Paolo Bankero je sa 27 poena, osam skokova i četiri asistencije bio najbolji u redovima Orlanda. Poen manje dodao je Franc Vagner, dok je Džejlen Sags imao 22, uz šest skokova i četiri asistencije.

Donovan Mičel postigao je više od polovine poena svoje ekipe – čak 50, uz po četiri skoka i asistencije. Darius Garland je ubacio 21, a dvocifren je bio samo još Maks Strus sa 10 poena.

Odlučujuća utakmica igra se u Ohaju, sjutra od 19 sati.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.