Najbolji šesti igrač NBA lige, Pejton Pričard, mogao bi od naredne sezone da postane dio startne petorke Boston Seltiksa.
Zbog teške povrede Džejsona Tejtuma koji će propustiti čitavu narednu sezonu, Seltiksi su riješili da naprave velike promjene. Neće biti konkurentni ove sezone, osim ako baš igrači uloge i Džejlen Braun ne naprave neko čudo.
Postavljalo se pitanje od samog početka bilo je ko će biti startni plejmejker Kelta naredne sezone. Očekivalo se da to bude Derik Vajt, ali on će igrati na poziciji ‘dvojke’, što znači da su opcije Pejton Pričard i Enferni Sajmons. Kako stvari stoje, najbolji šesti igrač lige seli se na poziciju startnog plejmejkera, dok će Sajmons na klupu.
Nobody outworks Payton Pritchard 😤 pic.twitter.com/chxosE4gGH
— Boston Celtics (@celtics) July 23, 2025
Kako prenosi dobro obaviješteni američki novinar Grent Afset sa portala ‘FastbreakJournal’, Enferni Sajmons biće novi šesti čovjek Bostona i predvodnik sa klupe, dok će Pejton Pričard dobiti ključeve u ruke da bude glavni organizator igre Seltiksa.
Boston Seltiksi vjeruju da je Pejton Pričard zaslužio startnu poziciju. Njegovo poznavanje sistema i spremnost da preuzima sve veću i veću odgovornost kada je na parketu učinili su ga prvim izborom za plejmejkera.
Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.



Slavko
Paa odlicnoo je to!!
Jovan
Sjajno
Uki
Odlično