PELIKANSI NEMILOSRDNI KOD KUĆE: Sakramento se obrukao u Nju Orleansu

Nju Orleans Pelikansi upisali su veoma ubjedljivu pobjedu na svom parketu protiv Sakramento Kingsa rezultatom 129:93.

U finišu druge četvrtine Pelikansi su počeli da ‘melju’ protivnika. Serijom od 18:1 stigli su do dvocifrene prednosti, koju su sačuvali do odlaska na poluvrijeme, gdje je rezultat bio 66:53.

Nakon odmora, utakmica je nastavljena u istom ritmu. Domaći su dominirali na oba kraja parketa u trećem kvartalu, gdje su pored 34 data poena, Sakramento Kingsima dozvolili svega 16 i pred posljednju dionicu rezultat je bio 100:69.

Sredinom posljednje dionice Pelikansi su stigli do najubjedljivije prednosti, kada je Kodi Zeler pogodio za +41. Do kraja Kingsi su uspjeli samo da ublaže poraz i postave konačnih 129:93.

Brendon Ingram je bio najefikasniji na parketu sa 31 poenom. Zajon Vilijamson je dodao 26, Herbert Džons 18, a Jonas Valančiunas upisao je dabl-dabl sa 13 skokova, 10 poena i sedam asistencija.

Kod Kingsa najefikasniji je bio Harison Barns sa 16 poena. Di’Eron Foks ubacio je 14, dok je Domantas Sabonis upisao dabl-dabl sa po 10 poena i skokova, uz osam asistencija.