NOVI TRIPL-DABL SABONISA: Rajakovićevi Reptorsi poraženi u 'Golden 1 Centru'

Domantas Sabonis upisao je treći tripl-dabl na posljednja četiri meča, ovoga puta u trijumfu Kingsa nad Torontom rezultatom 135:130.

Od samog starta domaći Sakramento je, na krilima fenomenalnog Domantasa Sabonisa, krenuo da melje goste iz Kanade, koji su do poluvremena imali ogromnih 20 poena zaostatka.

Tradicionalno, ekipa Darka Rajakovića zaigrala je mnogo bolje u drugom poluvremenu i u finišu utakmice trojkom Imanuela Kviklija prišli su na svega koš zaostatka.

Ipak, nijesu imali snage za novi nevjerovatan preokret – Sakramento je preko Foksa i Mareja uspio da sačuva prednost i na kraju rezultat je bio 135:130.

Domantas Sabonis je meč završio sa 24 poena, 15 skokova i 11 asistencija. Di’Eron Foks je dodao takođe 24 poena, dok je Kigan Marej meč završio sa 18 poena i 12 skokova.

Imanuel Kvikli i Skot Barns su sa po 20 poena bili najefikasniji u redovima Reptorsa, dok su po 18 dodali Paskal Sjakam i Denis Šruder. Dvocifreni bili su još Bučer, Peltl i Beret sa po 14 poena.