Nikola Kalinić: Moramo popraviti utisak poslije Asvela

Košarkaš Crvene zvezde Meridianbet Nikola Kalinić govorio je za medije pred 11. kolo Evrolige i utakmice protiv Partizana.

Večeras od 20 časova čeka nas spektakl u ‘Beogradskoj areni’ – Crvena zvezda Meridianbet dočekuje Partizan u još jednom ‘vječitom derbiju’ u Evroligi.

”Pripremamo se kao za svaku drugu utakmicu, treniramo, skautiramo, tako da – pomalo spefična utakmica, teža, ali trudimo se da držimo sve pod kontrolom i pripremamo se kao za svaku drugu. Da odigramo dobru utakmicu i popravimo utisak nakon Asvela.” poručio je Nikola Kalinić.

Govorio je i o tome što će poslije dugo vremena biti dozvoljeno da utakmici prisustvuju i gostujući navijači.

”Sigurno da raduje ta činjenica. Mislim da je to zapravo pravi derbi, kao što se igra na utakmicama kupa, gde imaš navijače jedne i druge ekipe. Tu ima i tog peckanja, zdravog peckanja, tako da nadam se će to postati trend i da je to nešto što će moći da se održava i nastavi i ubuduće, bez nekih nemilih scena. Raduje, naravno ne bih volio da bude više Partizanovih navijača nego naših.” podvukao je Nikola Kalinić.

Stanje na tabeli ne oslikava realan odnos snaga.

”Pokazalo se da se sve to mijenja vrlo brzo i da jedno duplo kolo, dva dupla kola – te eto u dvije nedjelje možeš da sklizneš dolje ili da se popneš gore. Eto mi smo imali neke šanse koje nijesmo iskoristili. Trudimo se da izvučemo neke pouke u budućim mečevima. Oni su takođe izgubili neke završnice, ali mislim da to ne znači puno. Imaju dobar sastav, dobru ekipu, sjajnog trenera. I mi i oni možemo bolje.” zaključio je Nikola Kalinić.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.