Bio je zadovoljan Željko Obradović, trener Partizana, nakon pobjede svoje ekipe u prvom ovosezonskom beogradskom derbiju.
“Crno-bijeli” su gotovo rutinski savladali najvećeg rivala (89:77) čime su prekinuli seriju poraza.
“Posebna pobjeda. Čestitke igračima, šutirali su i kada nije išlo, ja sam im govorio da nastave i na kraju velika pobjeda”, rekao je Obradović, a onda odgovorio i na pitanje da li je situacija sada lakša…
“Nije lakše, isto je. Svaki put imamo teške situacije moraš da imaš taj nivo samopouzdanja da ih prevaziđeš. Okrećemo se narednoj utakmici.”
Partizan je odigrao, bez sumnje, najbolju utakmicu u Evrolige ove sezone.
“Da bi stvari krenule na bolje treba da igramo dobro u kontinuitetu. Dobra je stvar da ćemo imati pauzu par dana, pa onda slijedi ozbiljan protivnik Olimpijakos. Odigrali smo dobru utakmicu, šut nije funkcionisao u prvom poluvremenu, ali smo to nadoknadili dobrim skokom. U nastavku smo i napadački odigrali dobru utakmicu”, rekao je Obradović.
Pobjeda u derbiju mogla bi preokrenuti sezonu…
“Derbi je uvijek derbi, specijalna utakmica. Niko od igrača koji su igrali nikada nije igrao derbi, pa smo probali da im objasnimo šta znači da igraju ovakvu utakmicu, kakva će atmosfera biti, da moraju da budu koncentrisani. Da su bili vidjelo se po broju izgubljenih lopti. Ali čeka nas Olimpijakos, zatim duplo kolo, mora da se igra u kontinuitetu, jer ako toga ne bude ništa nismo uradili”, dodao je Obradović, a onda pohvalio gest Crvene zvezde da dozvoli prisustvo navijačima Partizana.
“Hvala svim našim navijačima što su došli na utakmicu, ali treba istaći nešto što je zaista lijepo. To je potez Crvene zvezde da dopusti našim navijačima da kao gosti prisustvuju utakmici. Da nastavimo u prijateljskom tonu, jer to je košarka”, zaključio je Željko Obradović.
Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.


