Košarkaši Partizana u srijedu veče igraju prvi ovosezonski derbi sa Crvenom zvezdom Meridianbet u Evroligi.
Trener “crno-bijelih” Željko Obradović naglasio je da znaju protiv koga igraju, te da će zbog toga dati svoj maksimum.
„Mentalno smo okej, ali nedostajaće nam Vanja“, rekao je Željko Obradović i nastavio:
„Zvezda je zasluženo favorit, igraju pred svojim navijačima, imaju iskusne igrače koji znaju kako se igraju derbiji. Mi smo se odlučili za nešto drugo. Sada se priča o tome, odluka je bila moja, ja radim i živim sa tim. Udarili smo dobre stvari ljetos, vjerujemo ekipi. Zna se kada se donose krajnji zaključi. Zvezda ima prednost sa te strane, iskusni su. Vidjećemo kako će biti“, rekao je Obradović, a onda se osvrnuo na seriju neprijatnih poraza u Evroligi:
“Mnogo puta sam pričao na tu temu prošle sezone. Motivi su uvijek isti kad se igra u Evroliga. Utakmice sa Crvenom zvezdom su uvijek specifične, svi u mom timu su motivisani. Spremamo utakmicu na uobičajen način. Pričamo o važnosti derbija, skreknuta je pažnja na sve, da igraju sa makimalnom željom i angažovanjema“, izjavio je Obradović, koji se potom zahvalio gradskom rivalu na tome što je prethodna utakmica u Crvene zvezde Meridianbet u ABA ligi počela minutom ćutanja za preminulog navijača Partizana Dragana Ćetkovića,te na poklonjenim kartama “grobarima”.
„Lijep gest od strane Zvezde. Uradićemo mi isto. Ide se ka tome da se normalizuju odnosi, nadam se da će biti tako. To je nešto lijepo. Rekli su mi, nisam to znao, bio je minut ćutanja za našeg navijača na utakmici Zvezde, hvala svima u Zvezdi što su to prepoznali, zaista im hvala“.
Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.


