Nakon ubjedljive pobjede nad Makabijem (98:75) trener Partizana, Željko Obradović, bio je zadovoljan nastupom svoje ekipe.
“Crno-bijeli” su imali 31 asistenciju čime su postavili klupski rekord u Evroligi, a “ukrali” su čak 15 lopti.
”Jedna od najvažnijih pobjeda u Evroligi. Veoma slično smo odigrali protiv Makabija kao u prvom dijelu sezone. Ponovo su oni dominirali su skoku, ali smo imali veći broj šuteva, dosta ukradenih lopti i kako god, mislim da smo odigrali dobru utakmicu”, rekao je Obradović.
Posljednja pobjeda u ABA ligi (protiv Cedevita Olimpie) podigla je ekipi samopozdanje.
”Pričali smo o utakmici sa Cedevita Olimpijom i sigurno da motivacija tada nije bila na nivou. Nije lako izaći na teren i svaku utakmicu igrati sa najvećom motivacijom. Vjerujem da igračima dan odmora mnogo znači, i sjutra će imati slobodan dan. Sljedeće sedmice idemo Panatinaikosu, pa u Čačak, pa dupli progtram, Asvel i Milano i neće biti moguće dati im bilo kakav odmor”.
“Crno-bijele” sada čeka jako težak raspored i tri vezana evroligaška gostovanja…
”Super da imamo taj raspored, jer treba da pokažemo da imamo kvalitet da igramo protiv bilo koga, na bilo kom terenu”, dodao je Obradović.
Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.


