Oded Kataš: Odigrali smo dva potpuno različita poluvremena

Trener Makabija iz Tel Aviva, Oded Kataš, sumirao je utiske nakon trijumfa u Beogradu protiv Crvene zvezde Meridianbet.

Crveno-bijeli su na startu drugog poluvremena imali 18 poena prednosti, ali ‘ponos Izraela’ se nije predavao i do kraja uspjeli su da dođu do potpunog preokreta i pobjede rezultatom 80:84.

”Dva totalno drugačija poluvremena, bila je teška utakmica. Dolazeći ovdje, imali smo lošu tradiciju, jer 10 godina nijesmo pobjedili. U prvom poluvremenu bili smo nervozni, bilo je vrlo loše za nas, sa obije strane parketa. Gubili smo 16 razlike i tokom poluvremena pričali smo o tome da moramo da budemo opušteniji, da budemo bliži našem stilu, agresivniji, konstantniji.” rekao je Oded Kataš, pa dodao:

”Te stvari su bile ključ. Imali smo tri-četiri dobra minuta u 3/4 koja su promjenila utakmicu. Pokazali smo mentalnu snagu. Vrlo bitna pobjeda za naše ciljeve. Nikad nije lako vratiti se posle minus 16, protiv Partizana smo imali drugačije iskustvo, kada smo vodili 24 razlike. To je neka sudbina.” zaključio je Oded Kataš.

U narednom kolu Makabi dočekuje Asvel, dok će Crvena zvezda Meridianbet ugostiti Panatinaikos.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.