Emotivni oproštaj Kendrika Perija: Hvala Savezu i narodu Crne Gore, osjećaj je sladak i gorak

Kendrik Peri odigrao je posljednji meč u dresu Crne Gore na domaćem parketu

Utakmica protiv Bugarske bila je posebno emotivna za Kendrika Perija, koji se nakon tri godine oprašta od naših navijača.

Nakon susreta u Podgorici, najprije je govorio o tome koliko mu znači što je uopšte mogao da igra za Crnu Goru u prethodnom periodu.

“Prije nego što budem pričao o utakmici, želim da kažem da sam izuzetno zahvalan na cijelom ovom iskustvu u nacionalnom timu. Nije bilo ništa manje od nevjerovatnog, sve ono što smo ostvarili u tri godine je bilo sjajno, sa mnogo uspona i padova, ali sa izvrsnom grupom momaka. Zauvijek sam dužan ne samo njima, već i Savezu i narodu Crne Gore. Ova država ima posebno mjesto u mom srcu, zato što mi je dozvoljeno da budem u ovoj poziciji”, rekao je Peri.

Košarkaš Unikahe je sa 18 poena bio najefikasniji na parketu, ali je istakao da ekipa mora bolje u ponedjeljak u Botevgradu.

“Imali smo pravi pristup na početku utakmice, ali ovakve oscilacije mogu da se očekuju kad se samo četiri-pet dana pripremaš. Mislim da je ovo bio dobar meč kad pogledamo šta nam znači za budućnost, ali znamo da moramo neke stvari da ‘naoštrimo’ da bismo pobijedili u Bugarskoj”.

Momak sa Floride je za kraj konferencije za medije ponovo govorio o vremenu provedenom u našoj reprezentaciji.

Stekao sam mnogo odličnih prijatelja i sjećanja ovdje, zauvijek ću ih njegovati. Kada pričam o Svjetskom prvenstvu na Filipinima, mom prvom Eurobasketu… Bio je to pakleno dobar put. Teško je sve to napustiti, ali sam iznuren fizički i psihički i bilo je vrijeme da se povučem, kako bih mogao da uživam u kasnim godinama svoje karijere. Otkada sam shvatio šta je evropska košašrka, bio mi je san da igram za nacionalni tim i srećan sam zbog svih strana koje su mi omogućile ovu šansu. Definitivno je ovo i sladak i gorak osjećaj”, kazao je na kraju Kendrik Peri, koji će u ponedjeljak odigrati posljednji susret u crnogorskom dresu.