Košarkaši Srbije igraju sjutra protiv Danske u beogradskoj dvorani “Aleksandar Nikolić” meč kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.
U slučaju pobjede, tim Svetislava Pešića će osigurati plasman na Eurobasket.
“Naši rezultati se ne mjere po tome da li smo se kvalifikovali, nego jesmo li uzeli medalju ili nismo. Dobro je kada imaš visoke ciljeve, ali nekad mi se čini kao da mislimo da se samo ovdje igra košarka, ali igra se svuda”, kazao je Pešić, prenosi Košarkaški savez Srbije (KSS).
Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.
“Ovo je početak novog olimpijskog ciklusa, prva provjera. Najvažnije je da se ekipa kvalifikuje na Evropsko prvenstvo. Momci koji nisu uobičajeno reprezentativci, šansom koju dobiju mogu da dobiju impuls, jer čim je reprezentativac Srbije znači da vrijedi”, dodao je Pešić, istakavši da da kvalifikacioni mečevi i služe da pokažu ko su igrači “koji svojim talentom i potencijalom mogu da konkurišu za ciklus do OI u Los Anđelesu 2028”.
“Tu je i Evropsko, pa zatim i Svjetsko prvenstvo, gdje su teške kvalifikacije, mnogo teške. Mi se ne bismo kvalifikovali na OI da nismo prošli kvalifikacije za SP”, rekao je Pešić na kraju.
Pročitajte i ovo: Bugari u problemu: Vezenkov mijenja reprezentaciju


