Košarkaši Budućnost Volija poraženi su u prvom meču polufinalne faze ABA lige od Dubaija rezultatom 104:90.
U dvorani “Husejin Smajlović” u Zenici veliku razliku nominalni domaćin stekao je u prvom poluvremenu.
Dubai je na poluvremenu imao 23 poena prednosti (59:36), pa je Budućnost u nastavku bila pod velikim izazovom.
Iako su izabranici Andreja Žakelja pokazali rekaciju, smanjili na minus 12 poslije trojke Morgana nakon šest minuta igre u nastavku, ali je Dubai čuvao dvocifrenu razliku do kraja susreta.
Klemen Prepelič je pogađao iz dvokorata iz teških pozicija uz faul, a Budućnost u nastavku nije uspjela da spusti razliku ispod 13 poena koliko je bilo poslije poena iz horoga Zorana Nikolića za 84:71.
Prepelič, Kabengele, Rajt i Musa odgovorili su nakon toga, a poslije četvrte trojke Bruna Kabokla za 19 razlike na tri minuta do kraja bilo je jasno da Budućnost ide ka četvrtom uzastopnom porazu od Dubaija.
Na kraju je Flečer Megi trojkom na osam sekundi do kraja postavio konačan rezultat – 104:90.
Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Džanan Musa sa 22 poenom, Mekinli Rajt je dodao 18, Bruno Kaboklo 14, Mfiondu Kabengele 11, a Klemen Prepelič 10 poena.
Kod Budućnosti Džuvan Morgan je sa 19 poena bio najefikasniji, Flečer Megi je dodao 17, Rašid Sulajmon 15, a Jogi Ferel 12 poena uz osam asistencija.
Polufinalna faza između dva tima nastavlja se u ponedjeljak, kada će se dva rivala sastati u “M:tel dvorani Morača”, od 19 sati.
Pročitajte i ovo: Kadeti saznali protivnike na Mundijalu u Kataru


