Selektor Boško Radović analizirao meč sa Bugarima
Crna Gora je ispunila cilj, savladala je Bugarsku, zakoračila ka Evropskom prvenstvu, ali selektor Boško Radović nije bio u potpunosti zadovoljan.
Nacionalni tim igrao je sa oscilacijama, iako ni u jednom trenutku pobjeda nije dolazila u pitanje.
“Čestitam momcima. Ovo je velika pobjeda. Svaka je bitna. Bilo je važno održati kontinuitet uspjeha. Večeras je bilo nekih stvari koje nisu trebale da se dese. Možda nije u redu da kažem da nije bila dobra odbrana, a primili smo 62 poena. Potpisali bi da na svakoj utakmici primimo toliko koševa. Međutim, bilo je propusta. Odigramo pet minuta dobro, onda pet-šest malo spavamo, pa opet pritisnemo rivala”, rekao je Radović na konferenciji za medije poslije utakmice.
Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.
Svjestan je da će nivo igre u Botevgradu morati da bude bolji.
“Da bi pobijedili u Bugarskoj, moraćemo da odigramo bolje, da bude što manje loših, a više dobrih minuta. Treba da odmorimo, da budemo fokusirani i da ispravimo neke stvari, prevashodno u pristupu. Bili smo odsutni, imali smo dosta minuta praznog hoda. Pokušaćemo da pobijedimo u Bugarskoj, ali ćemo morati da odigramo mnogo bolje, nego večeras.”
Bugari su večeras bili oslabljeni i zbog toga nisu mogli da pruže jači otpor.
Njima su nedostajala dva krucijalna igrača. Oni su potpuno druga ekipa sa Vezenkovim i Milerom-Mekintajerom. Mislim da smo mi u ovom sastavu kvalitetnija ekipa od njih i zbog toga sam se više plašio našeg mentaliteta, nego rivala. Najvažnije je da smo pobijedili.”
Neuspjeh Njemačke u drugom meču naše grupe u Švedskoj, nije nešto što je bilo potpuno neočekivano.
“Nakon poraza Njemačke od Bugarske, a onda i kada vidimo sa kakvim timom su igrali u Švedskoj, za mene njihov poraz nije iznenađenje. Ovakvi rezultati komplikuju situaciju u grupi jer se očekivalo da Njemačka bude favorit”, zaključio je Radović.


