Generalni menadžer Toronto Reptorsa Bobi Vebster pohvalio je rad Darka Rajakovića i istakao da je srpski stručnjak imao izuzetno uspješnu sezonu na klupi kanadskog tima.
Rajakovićev tim je regularni dio NBA sezone završio na petoj poziciji Istočne konferencije sa učinkom 46-36, ali je zaustavljen već u prvom kolu plej-ofa, pošto je Klivlend bio bolji ukupnim rezultatom 4:3 u seriji.
„Mislim da je Darko uradio sjajan posao. I ranije smo govorili o njegovoj energiji, komunikaciji i načinu na koji razvija igrače, ali napredak od 30 do 46 pobjeda dovoljno govori. Napravio je ozbiljan iskorak sa ekipom, a uspio je da reaguje i tokom plej-ofa kada smo imali probleme sa povredama važnih igrača“, rekao je Vebster, prenio je klub.
Raptors playoff run pushes extension plans for Webster and Rajakovic https://t.co/rwWAzfUZjZ
— TalkBasket (@TalkBasket) May 7, 2026
Prema pisanju kanadskih medija, očekuje se da uprava Toronta uskoro ponudi sjajnom treneru novi ugovor, iako aktuelni traje do kraja sezone 2026/27.
Pročitajte i ovo: Posljednja utakmica na legendarnom Hajberiju – dan kada je Tijeri Anri zatvorio vrata arene koja je imala dušu


