Trener Fenerbahčea Šarunas Jasikevičijus sumirao je utiske nakon prolaska na Fajnal for Evrolige, trijumfom nad Žalgirisom.
Ekipa Fenerbahčea je poslije velike drame i produžetaka slavila u Kaunasu i tako obezbijedila plasman na Fajnal for u Atinu, gdje će pokušati da odbrane trofej Evrolige.
“Čestitam igračima, ovo je veliki uspjeh, pogotovo nakon svega kroz šta smo prošli da odemo na Fajnal for. Čestitam i Zalgirisu na istorijskoj sezoni. Što se utakmice tiče, bila je drugačija, ne previše dobra u nekim defanzivnim situacijama. Drugi dio nas je samljeo, pokušavali smo da ostanemo blizu. Kao bacanje novčića, podsjeća me na petu utakmicu serije protiv Monaka.” započeo je Šarunas Jasikevičijus.
Fenerbahçe Beko’dan Geleneksel Final Four Kutlaması ✅ pic.twitter.com/trBDeuFxiL
— fenertalks (@fenertalks) May 9, 2026
Ovo je istorijski šesti odlazak na završni turnir Evrolige.
“Dobar rezultat. Vjerujemo u ono što radimo, u naš pristup. Mislim da ovaj tim zaslužuje da bude tu gdje jeste. Bilo je mnogo onih koji su sumnjali, čak i u ovoj sobi.” dodao je.
Potom se osvrnuo na Žalgiris i tome koliko mu je mila ekipa iz Kaunasa.
“Zapravo je još teže jer je u pitanju Žalgiris, zato što mnogo volim ovaj tim, mnogo volim njihovog glavnog trenera, on mi je kao porodica, ali sudbina nas je dovela ovdje i morali smo da odradimo posao. Dao sam sve od sebe za svoj tim i, znate, u ovakvim utakmicama svako može da pobjedi.” podvukao je Šarunas Jasikevičijus.


