SC DERBI SE PITA U PODGORICI: "Studenti" održali čas košarke u "Morači"

Košarkaši SC Derbija savladali su danas Budućnost u “Morači” u crnogorskom derbiju u okviru 13. kola ABA lige rezultatom 94:82.

Prva četvrtine koja je završena prednošću “studenata” rezultatom 25:24 najavila je neizvjestan crnogorski derbi.

U nastavku smo gledali rezultatsku klackalicu da bi prednost Budućnosti na kraju poluvremena donio Ferel trojkom na tri sekudne do kraja (49:47).

Nakon odmora ekipa Dejana Jakare je nastavila sa dobrim igrama i na krilima raspoloženog Kamenjaša stiže do prednosti 65:64.

Četvrtu dionicu “studenti” su prelomili nakon pet minuta igre kada prvi put stižu do dvocifrene prednosti (82:71).

Budćnost do kraja nije uspjela da istopi prednost rivala koji stiže do sedme pobjede u ligi i trenutno su na šestoj poziciji odmah iza Budućnosti koja ima pobjedu više.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Kamenjaš sa 26 poena i devet skokova, dok je na drugoj strani Slavković bio raspoložen protiv bivšeg kluba bio Andrija Slavković sa 20 poena.

U SC Derbiju dvocifreni su bili i Mirković sa 17, Drobnjak sa 13 i Drežnjak sa 10 poena.

Kod Budućnosti po 12 poena postigli su Ferel, Vilijams i Rajt.