ŠKEROVIĆ NAKON SRBIJE: Ovo je veliko iskustvo za mlade košarkašice

Selektorka Crne Gore Jelena Škerović i pored poraza od Srbije ističe da je ovo veliko iskustvo za mlade igračice u našem nacionalnom timu.

Srbija je slavila u utakmici doigravanja od petog do osmog mjesta rezultatom 63:58 i tako obezbijedila olimpijske kvalifikacije.

Naša reprezentacija baš kao i 2015. godine nije uspjela da obezbijedi na plasman na kvalifikacionom turniru za Olimpijske igre.

Na putu do Rija tada je Crnu Goru zaustavila Rusija, a sada je Srbija bila bolja od izabranica Jelene Škerović.

“Ostaje žal, ali je ovo veliko iskustvo jer smo igrali protiv Srbije utakmicu koja je praktično odlučena na slobodna bacanja i dvije izgubljene lopte. Poslužiće nam sve ovo za naredna okupljanja, vjerujem da će pomoći mladim igračicama da ubuduće prave manje grešaka u ključnim momentima”, rekla je Škerović.

Uprkos poraza naša selektorka je ponosna na njene izabranice.

“Ponosna sam na ekipu, hvala joj na svemu što smo prošli od početka priprema i kroz sve utakmice na Eurobasketu. Mislim da je ovo pravi put kojim treba da se ide i da će mojim igračicama pomoći u karijerama”.

Veliki broj crnogorskih košarkašica nastupa samo u ABA ligi, a nastup u evropskim takmičenjima bio bi od velike pomoći pri narednim okupljanjima.

“Imamo samo jednu seniorsku ekipu, naša košarka mora da se razvija i treba da se radi na tome, da se igra Evropa. Da to bude veći nivo nego što je ABA liga, jer bi to značilo više ozbiljnih utakmica nego sada. To bi košarkašicama mnogo pomoglo na ovakvim takmičenjima”, kazala je Škerović.

Pročitajte i ovo: