Selektor košarkaša Srbije, Svetislav Pešić, bio je zadovoljan nakon trijumfa nad selekcijom Njemačke.
Nije ni skrivao zadovoljstvo iskusni strateg, iako ovaj meč nije bio rezultatski ubjedljiv kao prethodni, ali ovo je i najbolji rival u pripremnom periodu.
”Trebalo nam je ovo, ovakva utakmica i atmosfera u prepunoj dvorani. Igrali smo protiv domaćina koji je dao maksimum, prije svega u smislu odbrane. Važna utakmica za nas, ne zbog rezultata i pobjede. Najvažnije je da smo od početka odigrali najozbiljniju utakmicu, protiv najozbiljnijeg protivnika i kandidata za medalju.” rekao je Svetislav Pešić.
Treća titula Srbije na DBB Superkupu:
— Wolfy 🇷🇸 (@BigBadWolfWolfy) August 16, 2025
🏆 2017 vs 🇵🇱 Poljska
🏆 2022 vs 🇩🇪 Nemačka
🏆 2025 vs 🇩🇪 Nemačka
Kao SR Jugoslavija, naša reprezentacija ima još dve titule:
🏆 2001 vs 🇨🇵 Francuska
🏆 2002 vs 🇩🇪 Nemačka
Oba puta je selektor bio Svetislav Pešić! pic.twitter.com/hBGwd4mc53
Nije isključio i mogućnost da se ponovo sretnu sa Njemcima.
”Možda ćemo se opet negdje sresti, najbolje ekipe se uvijek sretnu kada prođu kvalifikacije u grupi. Dobro je što smo izabrali da igramo protiv Njemačke, da vidimo gdje se nalazimo. Moramo dosta da radimo, dali smo maksimum u odbrani, iako smo opet dali veliki broj poena. Sve počinje i završava se odnosom u odbrani, momci su se baš potrošili.’‘ podvukao je Svetislav Pešić.
Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.



Boro
Odlična je bila