Trener Žalgirisa Tomas Masijulis sumirao je utiske nakon poraza od Fenerbahčea u Kaunasu, poslije produžetka.
Fenerbahče je sa 3:1 u seriji eliminisao Žalgiris i plasirao se među najbolje četiri ekipe.
“Prije svega, čestitam Fenerbahčeu na pobjedi i srećno na završnom turniru. Dio mog srca je s njima i podržavaću ih. Nijesmo počeli utakmicu sa pravim mentalitetom u odbrani. U prve dvije četvrtine nijesmo igrali odbranu, u drugom je to bilo bolje. Moramo više da se koncentrišemo na odbranu. Hvala mojim igračima, borili su se kao ludi cijele sezone. Hvala i navijačima.” započeo je Tomas Masijulis.
Zalgiris coach Tomas Masiulis:
— Eurohoops (@Eurohoopsnet) May 8, 2026
"I will support Saras and Fenerbahce in the Final Four for sure. They are part of my heart" pic.twitter.com/sTPWaHB40Z
Potom je govorio i o prijateljstvu sa Šarunasom Jasikevičijusom.
“Nije bilo lako, ako mogu da kažem istinu. Moj najbolji prijatelj je trener tamo, mnogo dobrih prijatelja imam tamo. Bilo je različitih osjećaja, ali svi samo radimo svoj posao. Ovo je težak poraz za nas, ali, kako sam već rekao, borili su se za sve, ne mogu više da tražim od njih.” zaključio je Tomas Masijulis.


