Žakelj: Veći problem od suđenja je bila naša igra

Košarkaši Budućnosti poraženi su u prvom meču polufinalne faze od Dubaija u Zenici, a nakon susreta trener “plavih” Andrej Žakelj je istakao da njegov tim nije bio na nivou i pored diskutabilnih sudijskih odluka.

Veliku razliku Dubai je napravio u prvom poluvremenu kada je imao 23 poena prednosti.

“Bili smo daleko od toga što želimo. Bez agresivnosti, čvrstine i bez borbe ne može da se igra protiv Dubaija. Oni su fizički jaki i dominantni, ako se sa njima ne potučeš – ne ide. Mi to nismo uradili i zato je takva razlika bila. U napadu je bila reakcija, lopta je malo više “putovala”, igrali smo timski i to je dalo neki rezultat. Moramo da analiziramo, a znamo šta treba da učinimo”, rekao je Žakelj.

Dubai je na ovom susretu imao 27 slobodnih bacanja naspram 17 Budućnosti, suđenje je u nekim slučajevima bilo “domaćinsko” ali slovenački stručnjak na klupi Budućnosti nije želio da se žali na arbitre.

“Moraš da se adaptiraš na kriterijum. U jednom momentu sam mislio da nije jednak, ali nema to veze. Možemo da tražimo alibi, ali ja prvo gledam svoj tim, znam šta nismo uradili kako treba. Suđenje je takvo kakvo jeste, ne želim to da komentarišem, veći problem je bila naša igra”, zaključio je Žakelj.

Naredna utakmica Budućnosti i Dubaija zakazana je za ponedjeljak od 19 sati.

Pročitajte i ovo: Poraz Budućnosti u Zenici – Dubai za poluvrijeme stekao kapitalnu prednost