ZVEZDA SE ISTROŠILA PROTIV PARTIZANA: Cedevita slavila sa deset poena prednosti

U derbiju 15. kola ABA lige Cedevita Olimpija je slavila pobjedu nad Crvenom Zvezdom Meridianbet u Ljubljani rezultatom 96:86.

Očigledno je da je pobjeda nad Partizanom iscrpila crveno-bijele, a nakon istog su ostali i bez Nikole Topića, pa je večerašnji domaćin to iskoristio kako bi upisao prvu pobjedu nad Zvezdom nakon četiri vezana poraza.

Definitivno je druga četvrtina odlučila pobjednika, pošto Zvezda čak šest i po minuta nije uspjela upisati ni poen, dok je Cedevita tada otišla na +17.

Crvena zvezda Meridianbet je djelimično uspjela da se vrati u trećoj četvrtini serijom 14:3, pa je uoči posljednjeg kvartala na semaforu pisalo 66:60.

U posljednjoj dionici Zvezda je bila blizu, u jednom trenutku i na minus tri, ali nije uspjela da napravi preokret.

U pobjedničkoj ekipi najefikasniji su bili Matković sa 23 poena, Dragić sa 19 i Stevard sa 15.

Kod Crvene zvezde Meridianbet najefikasniji su bili Mateus i Nedović sa po 24 poena, dok je Giedraitis ubacio 17.