Zvezda poražena od Mege, ali ostaje na prvom mjestu tabele ABA lige

Crvena zvezda Meridianbet poražena je večeras od Mege u 24. kolu ABA lige rezultatom 89:80.

Sjajnu su obje ekipe ušle u meč, prva polovina prve dionice protekla je u konstantnom nadigravanju te niko nije mogao da sprovede dominaciju.

Nakon sedam minuta igre bilo je 15:15, a onda su košarkaši Mege jako napali crveno-bijele i poveli sa 20:15.

Nastavili su gosti da pune koš izabranika Janisa Sferopulosa, a dugi post Zvezde prekinuo je Miloš Teodosić i to trojkom za 24:18 na kraju prve četvrtine.

Zvezda je jako napala u drugoj četvrtini, Tobi je dobro koristio to što Jelević ima dva faula pa je lako poentirao i smanjio zaostatak na šest poena.

Imala je Mega u nastavku problema u odbrani, koštala su je tri faula Maloveca koji je morao biti zamijenjen a tada je na scenu stupio Nemanja Nedović, plesao je po terenu i primakao crveno-bijele na dva poena zaostatka (36:34).

Giedraitis je iz kontre pogodio za izjednačenje, a onda su do kraja prvog poluvremena pobjegli na 48:41.

Trojkom Ilijasola Mega je otvorila drugo poluvrijeme, ali je istom mjerom na drugoj starni uzvratio Nedović.

Brz tempo nametnule su obje ekipe u trećoj dionici, a Hangi i Nedoviću sve je polazilo za rukom pa je Zvezda vodila 61:50.

Morao je Barać nakon dobrog niza domaćina da zatraži tajm-aut, a njegovi izabranici su dobro odgovorili posle istog.

Stefan Miljenović dao je trojku, a onda je i Janis Sferopulos odlučio da novim kratkim odmorom spriječi potencijalnu seriju protivnika.

Imala je Zvezda i dvocifrenu prednost u trećoj četvrtini, ali nije do kraja iste uspjela da je sačuva pa su u posljednju ušli sa rezultatom 69:63.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.

Giedraitis je iz prvog šuta za tri poena pogodio, ali su na drugoj strani Jović i Plavišić pogađali za pet poena zaostatka (72:67).

Napravio je Fredi Gilespi faul, poslao Uroša Plavšića na liniju penala, ali je Megin centar promašio oba.

Ijasolo je u 35. minutu igre pogodio trojku za izjednačenje (74:74), a onda i Jović za vođstvo Mege.

Pravi rat nerava vladao je na parketu u Areni, Hanga je pogađao, a onda i Đurišić…

Zatražio je Sferopulos tajm-aut četiri minuta prije kraja utakmice, a nakon promašaja košarkaša Mege.

U prelomnim trenucima tu je Adam Hanga da vrati Zvezdi vjeru u pobjedu pa je tako i pogodio za 79:78.

Nije bio siguran Nemanja Nedović pri prvom slobodnom bacanju, ali jeste kod drugog, što je kaznio Plavšić za 80:82 za Megu.

Poentirao je Jelavcić pod faulom i iskoristio dodatno bacanje – 85:80…

Đurišić je pogodio trojku i gotovo riješio pitanje pobjednika pošto je Mega povela sa 80:88.

Pogodio je Miljenović nakon faula Teodosića za 89:80, čime je postavio konačan rezultat utakmice.