Nekada velika želja Crvene zvezde pojačala Arsenal iz Tivta

Fudbalski klub Arsenala iz Tivta prvi dio sezone u Meridianbet Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi završio na petoj poziciji sa 25 bodova, a danas je doveo prvo pojačanje.

U Tivtu će se na prozivci 13. januara pojaviti Obeng Regan koji je posljednji angažman imao u ekipi Tekstilca iz Odžaka koji se takmiči u Superligi Srbije i za koji nastupaju dvojica bivših reprezentativaca mlađih kategorija Crne Gore – Jovan Dašić i Petar Barac.

Regan je karijeru počeo počeo 2010. godine u najtrofejnijem klubu iz Gane – Asante Kotoko, da bi sa 18 godina kao veliko pojačanje stigao u Napredak iz Kruševca, koji se iste sezone vratio u Superligu Srbije.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.

Brzo je skrenuo pažnju na sebe, pa je 2014. godine bio jedna od glavnih želja tada trenera Crvene zvezde Nenada Lalatovića.

Tada je sportski direktor Napretka, Vladimir Matijašević pokvario planove najtrofejnijem srpskom timu i uticao na fudbalera iz Gane da zajedno sa njim pređe u Čukarički.

Na Banovom brdu Regan je osvojio Kup Srbije pobjedom nad Partizanom u finalu 2015. godine, a za 69 utakmica postigao je pet golova i zabilježio dvije asistencije.

Pored Čukaričkog i Napretka nosio je dresove balkanskih klubova Intera Zaprešića, Istre, Mladosti iz Lučana, Železničara Pančevo i Novog Sada, uz kratku avanturu na Maldivima, u dresu Mazije.

U jesenjem dijelu šampionata srpske Superlige odigrao je 10 utakmica i svojim iskustvom 30-godišnji vezista bi mogao da bude veliko pojačanje za ekipu iz Tivta koja je prvi dio sezone završila sa 25 bodova.

Pročitajte i ovo: Opelka 100. pobjedom do finala Brizbejna