UEFA ublažila kaznu Arsenalu

Evropska kuća fudbala (UEFA) donekle je uvažila žalbu Fudbalskog kluba Arsenal, te je tako smanjila kaznu Tivćanima sa deset na sedam godina neigranja u evropskim takmičenjima zbog namještanja utakmice protiv Alaškerta.

Takođe, kako navodi “Dan” Arsenal će umjesto pola miliona eura, morati da uplati 400 hiljada eura, a žalba je uvažena i golmanu Dušanu Piletiću koji je oslobođen krivice, nakon što je prvobitno deset godina bio izbačen iz fudbala.

Tadašnji igrač Nikola Čelebić i predstavnik Arsenala Ranko Krgović dobili su doživotne zabrane rada u fudbalu, a deset godina van fudbala će morati da budu i igrači, nekadašnji kapiten Ćetko Manojlović i Radule Živković.

Iz tivatskog kluba spremaju i žalbu Sportskom sudu u Lozani pošto ni novom odlukom UEFA nijesu zadovoljni.

Registrujte se klikom OVDJE i pratite svoju omiljenu ponudu na jednom mjestu.