ČAĐENOVIĆ OPRAVDAO OČEKIVANJA: Strugar se nada nastavku pozitivnog niza

Kik-boks reprezentacija Crne Gore završila je nastup na Svjetskom prvenstvu u Portugalu sa jednom medaljom, bronzom Nemanje Čađenovića, što ujedno predstavlja i najbolji rezultat u kik-boksu ove godine.

Osim Nemanje Čađenovića, u portugalskog Albufeiri šanse su imali i Filip Sekulović i Anastazija Petrović koji su zaustavljeni u četvrtfinalnom dijelu takmičenja.

Ovu godinu rezimirali su predsjednik kik-boks saveza Crne Gore Ivan Strugar, selektor reprezentacije Goran Radonjić i trener crnogorskih boraca Andrej Đelošević.

“Želio bih da sumiram sve što smo postigli u ovoj godini. Počeo bih sa prvenstvom Crne Gore u aprilu, nakon toga smo nastupili na Svjetskom kupu u Budimpešti na kom smo osvojili tri zlatne, dvije srebrne i četiri bronzane medalje, a to je jedan od najboljih i najkvalitetnijih takmičenja, na kom je Nemanja ubjedljivo bio zlatni.” počeo je svoje izlaganje predsjednik kik-boks saveza Ivan Strugar.

“Nakon toga smo imali zajedničke seniorske i juniorske pripreme na Žabljaku u avgustu, a onda smo na kraju tog mjeseca učestvovali na kadetskom i juniorskom prvenstvu Evrope u Istanbulu sa kog smo se vratili sa dvije srebrne i jednom bronzanom medaljom.”

“Kruna sezone definitivno je Svjetsko prvenstvo za seniore koje se održalo u Portugalu na kom smo otišli sa tri takmičara i ostvarili za nas fenomenalan rezultat u jakoj konkurenciji, osvojili bronzanu medalju, čime nastavljamo sjajan niz. Nadamo se da će u budućnosti nastaviti sa ovakvim rezultatima pošto imaju kvalitet, a mi ćemo se potruditi da im pružimo svu moguću podršku.” zaključio je Strugar.

Selektor crnogorske kik-boks reprezentacije Goran Radonjić prezadovoljan je onim što su pojedinačno naši borci uradili.

“Prvo bih se osvrnuo na nastupe Filipa Sekulovića i Anastazije Petrović, pa onda o Nemanji Čađenoviću. Filip je bio povrijeđen na početku godine, ali je u drugoj polovini ušao u taj trenažni proces i opravdao očekicanja. Prvu borbu je prošao sa 3:0, a u drugom meču je definitivno presudilo to što u prethodnom periodu nije imao dovoljan broj mečeva.” rekao je Radonjić pa nastavio:

“Anastazija je takoreći naša veteranka koja se već godinama bori, ali ni ovaj put nije mogla doći do medalje. U četvrtfinalu je zaustavila Brazilka.”

“Na kraju moram da kažem da je crnogorski kik-boks dobio novog borca, a to je Nemanja Čađenović koji će, nadam se, i sad i narednih godina da nastavi da nas raduje sa medaljama sa raznih takmičenja. Od 17 mečeva u pripremnom periodu izgubio je samo jedan, a na prvenstvu je bila tvrda i ravnopravna borba. Čađenoviću nema šta da se zamjeri jer je veliki borac i veliki radnik, momak koji daje sve od sebe, ne propušta treninge i nešto što dugo nismo vidjeli pa su u njegovom slučaju rezultati neizbježni.” zaključio je Goran Radonjić.

Nemanjin trener Andrej Đelošević nije želio da detaljiše, ali je rezimeom objasnio zašto je Čađenović apsolutno zaslužio da se nađe u vrhu kik-boksa.

“Želim da naglasim da se Nemanjin radi i trud tokom cijele sezone isplatio. Naglasio bih da je on odradio tačno 17 mečeva, a tu spadaju osvojena dva Svjetska kupa, Evropski kup, Evropske univerzitetske igre u Zagrebu i na kraju bronza sa prvenstva svijeta. Ne znam šta bih dodao pored svih tih rezultata. Ono što smo planirali za ovu godinu je i ostvareno, a sada nam slijedi kratki period odmora.” rekao je Đelošević.

“Već od januara krećemo u nove pohode. Naredne godine nas očekuje prvenstvo Evrope, pa se nadamo da ćemo se za godinu dana na istom mjestu isto ovako pričati o nekim značajnim rezultatima i medaljima. Što se tiče Filipa i Anastazije, bili su na vrhuncu svog zadatka, prošli su prvo kolo što je velika stvar, malo ih je dijelilo od medalje, ali takav je sport. Ovog puta je Nemanja Čađenović bio zaslužan za medalje, a vidjećemo za sledeći put, nadam se da će ih biti više.” zaključio je Đelošević.