ČAĐENOVIĆ: Ovo je kruna moje dosadašnje karijere...

Crnogorski kik-bokser Nemanja Čađenović jedan je od tri borca koji su se takmičili na Svjetskom prvenstvu, ali je jedini obradovao Crnu Goru bronzanom medaljom.

Čađenović priznaje da ostaje žal zbog izgubljenog polufinalnog meča, ali da je zadovoljan kako je završio ovu godinu.

“Kao što su rekli prije svega moj trener, pa onda i predsjednik i selektor ovo bi bila kruna moje karijere, ali i ove godine. Ove godine sam osvojio dva Svjetska kupa i jedan Evropski kup, pa sam time bio i nosilac svoje grupe.” započeo je izlaganje Čađenović.

“Što se tiče mojih borbi, kako sam bio nosilac preskočio sam prvo kolo, a u osmini finala sam savladao reprezentativca Jordana u neizvjesnoj borbi, a prevagu je donijela treća runda. Što se tiče četvrtifnalnog meča u kom sam se borio protiv reprezentativca Kazahstana. Jako je bilo naizvjesno jer smo se borili za medalju i polufinale, pa je prevagu donijelo posljednjih 20 sekundi, a vjerovatno je preovladala moja želja da se nađem u finalu.” rekao je Nemanja.

Čađenović, koji je član Kik-boks kluba Budućnost, priznaje da ostaje žal zbog izgubljenog polufinalnog meča, naročito zbog toga što je finaliste ovog takmičenja već pobjeđivao ranije ove godine.

“Ostaje velika žal jer je tokom posljednjih sekundi meča bilo vođstvo za mene 2:1, tako da mi je žao što nisam pobijedio. Što se tiče osvjača Svjetskog prvenstva, ove godine sam ga dva puta pobjeđivao.” poručio je Nemanja Čađenović.

Njega od januara očekuju pripreme za narednu sezonu, kada će se između ostalih takmičenja, boriti i na prvenstvu Evrope.