Milorad Žižić i Tomislav Đinović spektakularnim nokautima uveličali su proslavu Dana pobjede u Nikšiću i priredili domaćoj publici veče za pamćenje u SC „Nikšić“.
Iskusni Žižić osvojio je interkontinentalnu WBO titulu nakon što je brutalnim prekidom savladao borca iz Gane Delali Mileji već na početku druge runde.
Popularni “Mićko” od starta je djelovao odlučno i agresivno, strpljivo tražeći pravi trenutak da ugrozi rivala. Prvu veliku eksploziju izazvao je snažnim desnim krošeom u sljepoočnicu, nakon čega je uslijedila kombinacija aperkata i novih udaraca koji su poslali Ganca na pod.
Ipak, meč nije bio potpuno jednosmjeran. Miledzi se brzo oporavio i uspio da uzdrma Nikšićanina snažnim desnim direktom, poslije kojeg je i Žižiću brojano. Publika je tada dobila kratku, ali žestoku razmjenu udaraca, a borca iz Gane od težeg nokauta u finišu prve runde spasilo je zvono.
U nastavku više nije bilo dileme. Žižić je silovito krenuo, zatrpao protivnika serijama udaraca i primorao sudiju da prekine borbu poslije samo 30 sekundi druge runde.
Za 39-godišnjeg Nikšićanina to je bila 17. pobjeda u profesionalnoj karijeri, čak 11. nokautom, dok je rival iz Gane doživio tek treći poraz nakon impresivne serije od 33 trijumfa.
Sjajno veče upotpunio je i Tomislav Đinović, koji je u uvodnoj borbi demonstrirao ogromnu snagu protiv Feliks Ajon.
Popularni Bato je već poslije 25 sekundi prvi put oborio rivala razornim desnim krošeom. Iako je Ajon pokušao da iskoristi prednost u visini i dužini ruku, bokser BK Zlatičanin nije dozvolio rivalu da uhvati ritam.
Presudio je snažni lijevi aperkat, nakon kojeg su uslijedile nove kombinacije krošea i sudija je morao da prekine meč 70 sekundi prije kraja prve runde.
Đinović je tako stigao do pete pobjede u isto toliko profesionalnih nastupa, četvrte nokautom, potvrdivši da ga uz uspješnu olimpijsku karijeru čeka i ozbiljna budućnost među profesionalcima.


