Nova sezona Netfliksove serije “Drive to Survive” o prošlogodišnjoj sezoni Formule 1 počinje sa emitovanjem sedmog marta, a u centru iste ponovo se našao šef Red Bula Kristijan Horner.
Horner je početkom prošlogodišnje sezone optužen za seksualno uznemiravanje jedne od zaposlenih u ekipi. Optužbe su odbačene, a u avgustu je odbačena i interna žalba radnice Red Bula uprkos činjenici da su se u javnosti pojavile i pojedine poruke i fotografije.
U videu koji je objavljen kao najava nove sezone Netfliksovog serijala Horner govori upravo o turbulentnom početku prošle sezone i kaže:
„Što si uspešniji, noževi su oštriji. Dosegao sam vrhunac karijere, ali nikada nisam imao ovakav izazov. Ovo je ključni momenat sezone u poslu kojim se ja bavim, kada si prvo lice organizacije. Možeš da se sakriješ ili možeš da se suočiš sa svime“, kaže Horner.
Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.
U jednom dijelu kratkog snimka čuje se i Hornerov komentar o šefu Meklarena Zeku Braunu koji je pozivao na transparentnost u istrazi Red Bula:
„Ovako saznaš ko ti je prijatelj, zar ne? Zak je pi**a, prebrodiću ovo“, čuje se Hornerov glas.
Posle prve trke sezone i pobjede Maksa Ferstapena, uz drugo mjesto za Serhija Peresa, Horner je rekao:
„Ovo je najbolji način da ih sve s***emo.”
Horner na kraju zaključuje da je cilj cijele afere bio da on napusti Red Bul.


