Horner uz istorijsku otpremimninu otišao iz Red Bula

Kristijan Horner, čovjek koji je predvodio Red Bul ekipu do istorijskih trofeja u Formuli 1, konačno je i zvanično napustio tim.

Britanac nije želio da ode iz tima bez naknade koju je ekipa dužna da mu isplati ukoliko saradnju prekinu prije zvaničnog isteka ugovora, a na račun mu je leglo nevjerovatnih 60 miliona eura, što je jedna od najvećih otpremnina koju je bilo ko dobio u ovom sportu.

Horner je u austrijskoj ekipi imao godišnju platu od 12 miliona eura, a ugovor mu je važio do 2030. godine.

Red Bul je nakon neuspješnog početka sezone 9. jula objavio da Horner više neće biti dio ekipe, a 18 mjeseci prije toga ozbiljno mu je bio uzdrman kredibilitet nakon što ga je jedna od zaposlenih tužila za seksualno uznemiravanje.

Generalni direktor Red Bula za korporativne projekte i investicije, koji se tom prilikom bavi i timom koji se takmiči u Formuli 1, Oliver Minclaf zahvalio se Horneru na izuzetnom radu.

„Svojom posvećenošću, iskustvom, ekspertizom i inovativnim razmišljanjem bio je ključan u stvaranju Red Bul Rejsinga kao jednog od najuspješnijih i najatraktivnijih timova u Formuli 1”, rekao je Minclaf.

Registrujte se klikom OVDJE i pratite svoju omiljenu ponudu na jednom mjestu.