Jedan od najvećih sponzora u auto-moto sportu kompanija za energetsko piće Monster napuštila je Mercedes na kraju ove sezone i priključila se McLarenu višegodišnjim ugovorom.
Logo kompanije pojaviće se na kacigama, kombinezonima, kačketima i flašicama vozača tima za koji voze Lando Noris i Oskar Pjastri, s tim što će „Monster“ bukvalno zauzeti mjesto „Koka-Kole“ na ovim pozicijama.
Generalni direktor McLarena Zek Braun sada već može da se pohvali posjedovanjem značajnih sponzora kao što su “Google” i američki duvanski gigant “American Tabaco” , a nakon što im se priključio i “Monster Energy” jasno je da je jedan od njihovih najvećih konkurenata, ekipa Mercedesa, ostala bez važnih prihoda što im je dodatni plus.
Inače je ova kompanija bila dio grupe kompanija sa kojima je Mercedes radio u periodu u kojem je osvojio osam svjetskih titula konstruktora, ali i posljednjih sezona, u kojima je ekipa zaostajala za najboljima, a logo kompanije i dalje bio prisutan na kacigama i kombinezonima Luisa Hamiltona, Nika Rozberga i Džordža Rasela.
Hamilton ima i lični sponzorski ugovor sa njima, s tim što kompanija koristi njegovo ime za promociju svojih pića bez šećera, a pretpostavlja se da će se to partnerstvo nastaviti.
Welcome to the McLaren F1 family, @MonsterEnergy! 🤝
— McLaren (@McLarenF1) November 28, 2023
Monster Energy, a leading global energy drink brand with deep roots in motorsport, has joined the McLaren Formula 1 Team as an Official Partner for the 2024 season and beyond.
Read more. 👇


