Osmostruki svjetski šampion MotoGP klase Mark Markez u utorak je započeo novu avanturu, pošto je po prvi put u karijeri sjeo na Gresinijev Dukati i zamijenio svoju Hondu.
Iako Markez još uvijek zvanično nije napuštio Repsol Hondu, on je mogao da testira Dukatijev motor na kom vidljivo izgleda savršeno.
Do prvog januara, kada će zvanično preći u Gresini Rejsing, ni on, a ni niko iz tima ne smiju ništa da komentarišu, ali činjenica da je tokom testiranja bio jedan od najbržih navela je menadžera tog tima da ipak otkrije svoje utiske.
„Ovo je bio sjajan dan za tim. Osjećaj je odličan u oba dijela garaže. Što se tiče Marka, ne smijem da pričam, vidjeli ste vremena.“ rekao je Mikele Mazini.
On je naglasio da njegov tim jedva čeka novu sezonu te da je atmosfera u ekipi trenutno sjajna.


