Osmostruki svjetski MotoGP šampion Mark Markez u posljednje tri godine pati od niza povreda, ali se, samo dan nakon završenih tesiranja u Valensiji, podvrgao novoj operaciji kojom je konačno riješio probleme.
Markez je na svojim društvenim mrežama podijelio informaciju da se još jednom našao na operacionom stolu, ali da je sada sve riješeno.
„U drugoj polovini sezone patio sam od kompartment sindroma u desnoj ruci. Jutros smo riješili problem uz pomoć dr Ignasija Rođera de Onje i njegovog tima. Biću spreman za 2024. godinu.“ napisao je Markez.
Kompartment sindrom je, prema definiciji medicine, reperfuzijski poremećaj izazvan ishemijskim otokom mišića, zatvorenih u gustom fascijalnom omotaču (najčešće kod podlaktice, potkoljenice i butine).
Španac nije završio posljednju trku ove sezone pošto je zbog jednog kontakta sa Horheom Martinom izletio sa staze.
Ove sezonu osmostruki šampion je završio na 14. mestu u generalnom plasmanu sa 96 bodova – bez ijedne pobjede i sa samo jednim podijumom.


