Trka ze Veliku nagradu Argentine u MotoGP šampionatu vozi se već više od 60 godina, a u ovom vijeku iste su se vozile svake sezone na autodromu Termas de Rio Ondo.
To će se već za dvije godine promijeniti, pošto su iz Dorne saopštili da će domaćin trke od 2027. godine biti Buenos Ajres.
The #ArgentinaGP🇦🇷 will have a new home from 2027: Buenos Aires! #MotoGP pic.twitter.com/dafvwCxMMn
— MotoGP™🏁 (@MotoGP) July 21, 2025
Legendarna staza Oskar i Huan Galves bila je domaćin najbržih dvotočkaša od 1961. godine, a uz prekide se na njoj vozilo sve do 1999. godine.
Nakon toga se sve do 2014. godine nije ni vozilo u Argentini, a od tada do, kako stvari stoje, ove godine, trka se vozila u Termo de Rio Ondu. Naredne godine se trka za Veliku nagradu Argentine neće voziti, pa će se 2027. godine vratiti u Buenos Ajresu.
Buenos Aires bound! ✈️
— MotoGP™🏁 (@MotoGP) July 21, 2025
We'll return to the Autodromo Oscar y Juan Gálvez in 2027 for the #ArgentinaGP🇦🇷#MotoGP pic.twitter.com/6vpUgMMkgn
Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.
Inače najtrofejniji vozač u Argentini je Mark Markez, koji je ostvario četiri pobjede, a posljednju upravo ove sezone.



Aco
Radujem se da pratim!
Nikola
Sjajno