MotoGP karavan se nakon 28 godina vraća u Buenos Ajres

Trka ze Veliku nagradu Argentine u MotoGP šampionatu vozi se već više od 60 godina, a u ovom vijeku iste su se vozile svake sezone na autodromu Termas de Rio Ondo.

To će se već za dvije godine promijeniti, pošto su iz Dorne saopštili da će domaćin trke od 2027. godine biti Buenos Ajres.

Legendarna staza Oskar i Huan Galves bila je domaćin najbržih dvotočkaša od 1961. godine, a uz prekide se na njoj vozilo sve do 1999. godine.

Nakon toga se sve do 2014. godine nije ni vozilo u Argentini, a od tada do, kako stvari stoje, ove godine, trka se vozila u Termo de Rio Ondu. Naredne godine se trka za Veliku nagradu Argentine neće voziti, pa će se 2027. godine vratiti u Buenos Ajresu.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.

Inače najtrofejniji vozač u Argentini je Mark Markez, koji je ostvario četiri pobjede, a posljednju upravo ove sezone.

2 Komentara

    Radujem se da pratim!

    Sjajno

Komentarisanje nije dozvoljeno.