Odbojkašice Luke Bar podigle su prvi trofej u novoj sezoni nakon što su finalu Superkupa Crne Gore savladale Herceg Novi rezultatom 3:1 (25:22, 25:16, 20:25, 25:17).
Bila je to prva pobjeda ekipe iz Bara nakon tri godine i međusobnim mečevima u kojima nijesu mogle da ugroze ekipu iz Herceg Novog.
Imala je Luka Bar u prvom setu i 12 poena prednosti ali je serija dobrih servisa Oliveire Souze na drugoj strani ublažila razliku na kraju prvog seta.
Drugi je Luka Bar završila ubjedljivo 25:16, da bi se u trećem setu probudile Novljanke.
Registrujte se klikom OVDJE i pratite svoju omiljenu ponudu na jednom mjestu.
Pri rezultatu 24:19 iskoristile su drugu set loptu i vratile se u igru.
U četvrtom setu pitale su se ponovo Baranke. Na kraju je pobjeda potpisana rezultatom 25:17 i Luka Bara je došla do trofeja Superkupa.
Registrujte se klikom OVDJE i pratite svoju omiljenu ponudu na jednom mjestu.
Kapitenka Dijana Vuković bila je najzapaženija u pobjedničkom timu sa 23 poena, a sjajan posao odradila je i reprezentativka Teodora Čavić, koja je osvojila 19 poena.
Dvocifrena je bila i srednja blokerka iz Srbije, Aleksandra Šćekić, sa 12 poena. Maša Dragojević imala je osam, jedan manje Kukobat, a Tvrdišić dva poena.
Kod Herceg Novog po 12 poena imale su Gordana Madžgalj i Odet Ndoj, a devet je osvojila Hulija Oliveira Souza.
Pročitajte i ovo: Midtjiland otvorio novu sezonu Lige Evrope pobjedom u Herningu, nula u Solunu



Sandra
Svaka cast!