Abramović: Daću sve od sebe da Budućnost postiže rezultate koje zaslužuje

Ženski rukometni klub Budućnost je prije dva dana dobio novog trenera, a novi šef stručnog štaba je Zoran Abramović.

Tim povodom klub je organizovao konferenciju za medije, na kojoj je i zvanično predstavljen novi strateg trofejnog ženskog velikana, a koji će debitovati već u subotu, na utakmici protiv Đera u trećem kolu Lige šampiona.

“Zahvaljujem se upravi na ukazanom povjerenju. Čast je biti na ovom mjestu. Svi znamo šta Budućnost znači za grad, državu i šta je klub uradio u svojoj istoriji. Klub godinama krasi borbenost, energija svake generacije i to me je privuklo. To se graniči sa fantazijom. Ja sam presrećan što ću da radim sa ovim djevojkama i daću sve od sebe da Budućnost postiže rezultate koje zaslužuje. Mislim da možemo da napravimo dobar rezultat u skladu sa mogućnostima”, rekao je startu izlaganja Abramović.

U stručnom štabu ostala je Maja Savić, žena koja zna kako igračice Budućnosti dišu, a Abramović je iskoristio priliku da iskaže svoje zadovoljstvo zbog toga.

“Rukomet je rukomet i ovo nisu bilo kakve djevojke. Znam da sreća prati hrabre, a ovo je ekipa koja se bori i jako teško gubi ko god da je na suprotnoj strani. Dosta igračica već znam iako me je sve ovo donekle zateklo. Nisam odradio nijedan trening još uvijek sa njima pa vam ne mogu ništa specijalno ni reći. Jako mi je drago što je Maja Savić ostala jer puno će mi pomoći sa savjetima i iskustvom”, objašnjava Abramović.

Prve dvije utakmice u najjačem evropskom rukometnom takmičenju Budućnost je izgubila, ali…

“Tu ima stvarno mnogo pozitivnih stvari iako je javnost to drugačije prezentovala. Prvu utakmicu je odlučila sportska sreća, bod je u istoj zaslužen. Tehničkih grešaka će uvijek biti. U drugoj utakmici rezultat nije bio realan. Odbrana je funkcionisala, akcije su bile dobre, ali kada imate raspoloženog golmana ekipa nema šansu da izgubi. Čak i na gostovanju Storhamaru Budućnost je do 50. minuta primila samo 20 golova, to je sjajno. Bojana Popović je odradila odličan posao i ona je sjajan trener. Nije bilo sreće“, tvrdi Abramović.

Registrujte se klikom OVDJE i pratite svoju omiljenu ponudu na jednom mjestu.

Istakao je i da će odgovornost za svaki poraz dok je na klupi preuzeti on.

“Kada sam ušao u profesionalne trenerske vode pomirio sam se sa činjenicom da postoje dvije vrste trenera – koji je smijenjen i koji će biti smijenjen. Rekao sam igračicama da koju god utakmicu izgubimo, a biće ih, krivica nije njihova nego moja. Ja ću, zajedno sa Majom, tražiti od njih šta da rade na terenu. Maja će da mi pomaže i njeno mišljenje ću apsolutno da uvažim jer poštujem njenu i igračku i trenersku karijeru. Nisam sujetan, četvoro očiju vidi mnogo bolje nego dvoje.”

“Mi smo jedna porodica. Sada kažem, poslije svake utakmice, bio to poraz ili pobjeda, će moći da pogledaju svakog sa tribina u oči jer će dati sve od sebe. To mi je glavni cilj. Ako ne uspijem to i ako budu sa parketa izlazile pognute glave, nisu one krive, ja sam. To je moja misija ovdje i sve ću podrediti tome. Volim da radim, 24 sata sam u rukometu od kada sam ušao u ovaj posao”, jasno poručuje Abramović.

Abramović je objasnio koje će biti glavne promjene u odnosu na ono što je radila Bojana Popović.

“Imam jednu ključnu promjenu, a ovo što ću sada reći ne ide protiv Bojane, daleko bilo. Svaki trener ima svoju filozofiju i ja sam jedan od onih trenera što voli da uključi svih 16 igračica u igru. Volim da trčimo u leđa protivniku, ne želim da igram pozicioni napad na njihovu formiranu odbranu, jednostavno želim da toga bude što manje. Uporno pričam, ako ekipa koja treba da postigne 25 golova da bi pobijedila, i ako moram da postignem svaki na postavljenu zonu protivnika onda sam u problemu. Da Maja nije tu sigurno bih zvao Bojanu sa kojom se ne znam lično da mi kaže zbog čega nisu određene stvari tog tipa bile. Bilo je toga, ali u malim procentima. Da li je u pitanju fizička sprema ekipe, da li je problem mladost ekipe, veliki problem mogu da budu tehničke greške.”

Prvi rival Budućnosti od kada je Abramović na klupi biće legendarni Đer.

“Nisam još spremao Đer. U goste nam dolazi prvak Evrope. Dali bi im možda pet ili šest golova iz tranzicije ili brzog centra. Oni bi nama vratili istom mjerom i došli bi u situaciju da se umorimo, a oni bi dodali gas, jer imaju takav stav. Moramo da pokušamo da umrtvimo igru. Da budemo pametni, da nema ishitrenih šuteva, da nema tehničkih greški jer se one odmah kazne. Ne možemo da izgubimo ništa, samo možemo da dobijemo i porastemo iz ovog meča. Ne sumnjam da će dati sve od sebe, za šta će to biti dovoljno, vidjećemo.”

Osvrnuo se i na grupu u Ligi šampiona.

“Mislim da smo upali u težu grupu. U ovoj drugoj bi imali četiri protivnika gdje bismo mogli da budemo 50-50. Neću da stvaram alibi, nikada nije bio moj princip da se predam i da idem da izgubim. Đer je takav, kakav je. Ali, to ne znači da podignemo bijelu zastavu i to još u Podgorici”, jasno je poručio Abramović.

Meč Budućnost-Đer igra se u subotu, 21. septembra od 18 časova u “Morači”.