Budućnost dovela i posljednje pojačanje

Ženski rukometni klub Budućnost doveo je novo pojačanje, a u pitanju je Klara Monti Danijelson, švedska reprezentativka.

Ona je osmo pojačanje plavih, čime je završeno formiranje tima za narednu sezonu, a kao glavni cilj taj klub navodi želju da Budućnost bude konkurentna u EHF Ligi šampiona.

Danijelson igra na poziciji pivota, a u Podogoricu stiže iz francuskog Šambreja, za koji je igrala u prethodne tri sezone. Ranije je nosila dres švedskog Ludiga, danskih klubova Randers i Esbjerg, te njemačke Borusije.

Ima dvije sezone iskustva igranja u Ligi šampiona, a posljednje tri sezone igrala je u drugom po kvalitetu evropskom takmičenju – EHF Evropskoj ligi.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.

Bila je i dio reprezentacije Švedske na EHF Euro 2022. godine.

Ugovore su produžile crnogorske reprezentativke Armel Atingre, Ivona Pavićević, Ivana Godeč, Andrijana Popović, Tanja Ivanović, Anastasija Marsenić i Nađa Kadović, te bek Mari Plamenova Tomova.

U Budućnosti ostaju i djevojke koje su priključene iz filijale Rudara – Jelena Vukčević i Dunja Radević, a u narednoj sezoni prvom timu priključuju se i Nikolina Marković, Maša Kuzmanović i gomanka Marija Marsenić.