Rukometašice Budućnosti večeras će od 18 sati igrati utakmicu trećeg kola Lige šampiona protiv Đera.
Poslije dva poraza od Debrecina i Storhamara Budućnost se nalazi u nezavidnoj situaciji pred ovaj duel.
Protiv aktuelnog šampiona Evrope će na klupi Budućnosti debitovati Zoran Abramović koji je zamijenio Bojanu Popović.
Na predstavljanju prije dva dana istakao je da nije skautirao sedmostrukog šampiona Evrope, ali da je jasno da su spremnija ekipa i da bi u igri “otovrenog garda” lako izašli kao pobjednici.
“U goste nam dolazi prvak Evrope. Možda bi im mogli dati pet ili šest golova iz tranzicije ili brzog centra. Oni bi nama vratili istom mjerom i došli bi u situaciju da se umorimo. Oni bi nakon toga dodali gas, jer imaju takav stav. Moramo da pokušamo da umrtvimo igru. Da budemo pametni, da nema ishitrenih šuteva, da nema tehničkih greški – jer se one odmah kazne. Ne možemo da izgubimo ništa, samo možemo da dobijemo i porastemo iz ovog meča. Ne sumnjam da će dati sve od sebe, za šta će to biti dovoljno, vidjećemo”, rekao je Abramović na predstavljanju.
Registrujte se klikom OVDJE i pratite svoju omiljenu ponudu na jednom mjestu.
U Podgorici sigurno Budućnost neće dočekati meč sa bijelom zastavom, pa ni protiv sedmostrukog šampiona Evrope.
“Mislim da smo upali u težu grupu. U ovoj drugoj bi imali četiri protivnika gdje bismo mogli da budemo 50-50. Neću da stvaram alibi, nikada nije bio moj princip da se predam i da idem da izgubim. Đer je takav, kakav je. Ali, to ne znači da podignemo bijelu zastavu i to još u Podgorici”, jasno je poručio Abramović.
Đer se prethodne sezone bez pobjede vratio iz Podgorice, kada je rezultat bio 23:23, a sada će pred domaćim navijačima ekipa Zorana Abramovića pokušati da dođe do novog važnog trijumfa.
Pročitajte i ovo: Jubilarna 20. sezona Prve crnogorske rukometne lige počinje danas


