Liga šampiona: Ilićev Vesprem zaustavljen u Danskoj, Hansen želi oproštaj u velikom stilu

Rukometaši Alborga savladali su Vesprem u revanš meču četvrtfinala Lige šampiona rezultatom 33:28 i tako obrisali prednost Mađara iz prvog meča.

Vesprem, koji sa klupe predvodi srpski trener Momir Ilić, je nakon pobjede u prvom meču u Mađarskoj rezultatom 32:31 odlično počeo i današnji meč.

Imali su Ilićevi izabranici u uvodnom dijelu meča u dva navrata prednost od tri gola, da bi pri rezultatu 7:4 uslijedila serija gostiju 4:0 kojom su preokrenuli rezultat, a zatim došli i do najveće prednost od pet golova (16:11).

Poluvrijeme je završeno rezultatom 18:14, da bi u nastavku doamaća ekipa sačuvala sigurnu prednost i na kraju završila utakmicu sa maksimalnih plus pet – 33:28.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Hokser Hangard koji postigao devet golova, dok je Arnoldsen utakmicu završio sa šest pogodaka.

Da još uvijek igra na vrhunskom nivou potvrdio je trostruki svjetski šampion Mikel Hansen koji igra svoju posljednju sezonu u Alborgu. Ovaj meč trostruki svjetski šampion završio je sa dva gola.

Na drugoj strani istakli su se bjeloruski rukometaš Vailuapu sa šest golova, dok je Egipćanin Omar postigao jedan manje.

Podsjetimo, Vesprem je ranije danas dočekala neprijatna vijest da je trenera golmana Arpad Šterbik doživio srčani udar.

Večeras će od 20.45 sati Magdeburg igrati revanš meč protv poljskog Kjelcea u Njemačkoj.

Prvi meč Poljaci su riješili u svoju korist rezultatom 27:26.