Rukometašice dobile rivalke za nastup na Svjetskom prvenstvu

Ženska kadetska rukometna reprezentacija igraće u grupi D na Svjetskom prvenstvu za igračice do 18  godina koje će se od 29. jula do 9. avgusta održati u Rumuniji.

Na žrijebu održanom u sjedištu Međunarodne rukometne federacije u Bazelu, odlučeno je da rivali našeg tima budu  Argentina, Holandija i još jedna selekcija koja će naknadno biti određena.

Generacija igračica do 18 godina kao bronzana sa prošlogodišnjeg Evropskog prvenstva u Podgorici, bila je u prvom šeširu, zajedno sa najjačim reprezentacijama na planeti, što potvrđuje kvalitet i kontinuitet rada mlađih selekcija.

Na šampionatu će nastupiti 32 reprezentacije podijeljene u osam grupa sa po četiri tima, a po dvije najbolje selekcije iz svake grupe izboriće plasman u glavnu rundu.

Utakmice Svjetskog prvenstva igraće se u četiri rumunska grada – Pitešti, Mioveni, Krajova i Ramniku Vlčea.

Pročitajte i ovo: Kostića porede sa Jamalom pred dolazak u Milan: U Beogradu igra jedna devetka…