Crna Gora će imati predstavnika na Fajnal foru EHF Evropske lige u Hamburgu, nakon što je Nebojša Simić juče sa Melsungenom eliminisao Porto u četvrtfinalnoj fazi.
Drugi crnogorski rukometaš Aleksandar Bakić nije uspio da napravi iznenađenje sa ekipom Neksea i eliminiše favorizovani Kil, uprkos prednosti koji je imao iz prvog susreta.
Hrvatski predstavnik je u prvom meču uspio da savlada Kil rezultatom 33:30, ali su Njemci u revanšu slavili zahvaljujući boljem izvođenju sedmeraca ukupnim rezultatom 34:29.
U regularnom dijelu meča rezultat je bio 30:27, da bi heroj pobjede domaćeg tima bio golman Andreas Volf koji je odbranio dva sedmerca.
Crnogorski reprezentativac je na ovom susretu upisao jednu asistenciju, bez golgeterskog učinka za kratko vrijeme koje je proveo na terenu uspio je da uputi svega dva udarca ka golu.
Melsungen je pored poraza na gostovanju Portu (23:19) obezbijedio mjesto na Fajnal for zbog pobjede u prvom susretu rezultatom 28:23.
Nebojša Simić je za 47 minuta na golu upisao osam odbrana.
Pored Melsungena i Kila, na Fajnal foru će i Flensburg koji je poslije remija pred svojim navijačima (39:39), eliminisao Hanover pobjedom na gostovanju rezultatom 43:35.
Mjesto u Hamburgu će naći i Monpelje koji je uprkos porazu u Skoplju od Vardara (27:24) sačuvao veliku prednost od 10 golova razlike iz prvog meča.
Pročitajte i ovo: Nedović odmah vratio energiju na DG arenu: Vjerujem u Mladost, iako će Budućnost uvijek biti moj klub


