Sramotno izdanje rukometaša u Konversanu - Svjetsko prvenstvo daleko

Rukometaši Crne Gore doživjeli su, neočekivan i težak poraz na gostovanju Italiji, u prvom meču baraža za Svjetsko prvenstvo – 32:26 (16:15).

Nakon prvih 60 minuta ovog dvomeča Crna Gora će juriti veliki zaostatak u revanšu koji je na programu u nedjelju u “Morači”.

Da će Crna Gora imati problema u večerašnjem meču vidjelo se nakon samo nekoliko minuta.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.

“Lavovi” su bili potpuno van ritma. Pravili su veliki broj grešaka, pa je Italija kontrolisala rezultat.

Naši rukometaši vodili su samo jednom i to 8:7, dok je prednost “azura” u prvom dijelu išla do četiri gola, a na poluvremenu je bila minimalna – 16:15.

Stvari su postale još gore u nastavku. Italija je bila razigrana, a čak je u jednom trenutku stigla do osam golova viška – 31:23.

Na kraju minus šest za tim Vlada Šole pred revanš u “Morači”.

Najefikasniji u redovima pobjedničke ekipe bio je Umberto Bronzo sa čak 13 golova.

Kod Crne Gore sedam golova Vasilija Kaluđerovića, a četiri Branka Vujovića.