Suzana Lazović bila je zadovoljna partijom svoje ekipe u pripremnom meču protiv Slovenije, uoči početka Evropskog prvenstva.
“Lavice” su slavile sa 29:28 i to nakon velikog preokreta u posljednjih 15 minuta.
“Dobro smo otvorile utakmicu, ali se desio pad u igri krajem prvog i na početku drugog poluvremena. Ipak, na kraju smo uspjele da se izdignemo i dođemo do pobjede koja je važna na planu samopouzdanje pred prvi i veoma težak meč koji nas očekuje na startu EHF Euro 2024 protiv Srbije. Djevojke su pokazale energiju, ali ne tokom čitavog meča, već nekih 15-20 minuta. Moramo da imamo kontinuitet i želim da ta energija bude na najvišem nivou svih 60 minuta, jer će nam to biti potrebno u duelu protiv Srbije“, rekla je Lazović.
Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE
Selektorka je istakla zadovoljstvo i činjenicom da je veliki broj igračica iskoristilo svoju šansu u ovom meču.
“Samo dvije igračice koje su bile u protokolu nijesu dobile šansu, sve ostale su imale svoju ulogu i jasno je da će nam biti potreban doprinos svake djevojke u grupnoj fazi u Debrecinu, jer imamo tri jaka meča u samo pet dana. Očekuje nas još zajednički trening sa Slovenijom i vjerujem da će nakon toga slika biti potpuna i da se fokusiramo na završno uigravanje za Evropsko prvenstvo“, zaključila je Lazović.


