Mohamed Ben Sulajem ponovo je izabran za predsjednika Međunarodne automobilske federacije (FIA).
Čovjek koji će i naredne četiri godine rukovoditi najbržim cirkusom – Formuli 1, nije imao protivkandidate na izborima.
Sulajemu je mandat potvrđen je na Generalnoj skupštini FIA u Taškentu.
Njegova dosadašnja vladavina bila je obilježena čestim neslaganjima sa vozačima Formule 1, kao i značajnim promjenama u kadrovima unutar organizacije.
“Zahvaljujem članovima FIA na velikoj izlaznosti i povjerenju koje su mi ponovo ukazali. Prevazišli smo mnoge prepreke i danas smo snažniji nego ikad”, poručio je Ben Sulajem, bivši reli vozač iz Ujedinjenih Arapskih Emirata.
FIA je saopštila da su tokom njegovog mandata unaprijeđene finansije i podignuti standardi transparentnosti, odgovornosti i profesionalizma.
Iako su četiri kandidata najavila kandidaturu, Ben Sulajem je bio jedini koji je ispunio uslove za glasanje. Švajcarska vozačica Laura Vilars pokrenula je pravni postupak u Francuskoj, tvrdeći da pravila izbora nepravedno ograničavaju kandidaturu. Navela je da je ročište zakazano za februar, kao i da bi ishod mogao da dovede do preispitivanja ili poništavanja izbora.
REGISTRUJTE SE i pratite svoju omiljenu ponudu na jednom mjestu.
Podršku joj je pružio i američki bivši sudija u Formuli 1 Tim Mejer, koji je ranije ocijenio da postojeća pravila “više ne obezbjeđuju demokratski proces”.
Kandidati za predsjednika morali su da prilože listu sa sedam potpredsjedničkih kandidata iz različitih regiona svijeta, uključujući i obavezan predlog iz Južne Amerike. Jedina kandidatkinja iz tog regiona bila je Fabijana Eklston iz Brazila, koja podržava Ben Sulajema.
Pročitajte i ovo: Noris krunisan kao šampion Formule 1 na svečanoj gali


