HRABRA CRNA GORA PALA U FINIŠU: Grčka zaustavila "ajkule" u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore poražena je u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u Fukuoki od selekcije Grčke reuzultatom 10:9.

Crna Gora je osimni finala eliminisala Hrvatsku, dok je Grčka obezbijedila plasman u četvrtfinale zahvaljujući osvojenoj prvoj poziciji u grupi A u kojoj su bili još Amerika, Australija i Kazahstan.

Grci su bolje otvorili meča pa su zahvaljujući dvostrukom strijelcu Genidoniasu dobili prvu četvrtinu rezultatom 2:1, a jedini pogodak za “ajkule” postigao je Aleksa Ukropina.

Konstantinos Kakaris je pravili velke probleme Crnoj Gori na centarskoj pozicji, a prvi gol u drugom poluvremenu djelo je upravo novog vaterpoliste Pro Reka 3:1.

Nakon toga Papanastasiju je zaradio dva brza isključenja, a Konstantin Averka nakon drugog napada koristi prednost igrača više i preciznim udarcem postiže gol kojim “ajkule” stižu do 3:2.

Uslijedio je treći gol Geniduniasa, ali i brza reakcija Crne Gore koja pogotkom Matkovića u tim trenucima nije dozvolila protivniku da se odlijepi (4:3).

Gjuvetis ipak uz pomoć uspijeva da pogodi za 5:3, a nezaustavljivi Genidunias preciznim udarcima nastavio je svoju seriju pa na nešto malo više od minut do kraja poluvremena stiže do četvrtog gola kojim donosi najveću prednost domaćinu 6:3.

Do kraja poluvremena Đuro Radović uspijeva samo da smanji rezultat na 6:4.

Treću četvrtinu otvara fantastičan gol Vlada Popadića kojim smanjuje rezultat na 6:5, ali brzo stiže odgovor Geniduniasa koji koristi novi peterac za svoj peti gol na meču.

Papanastasiju je zaradio novo isključenje kojim je završio današnju utakmicu, a Đuro Radović stiže do drugog gola preciznim udarcem kojim smanjuje prednost protivnika na 7:6.

Na minut do kraja treće dionice, Aleksa Ukropina se izdigao preko Kakarisa i bombom sa šest metara donosi prvo izjendačenje našoj reprezentaciji na ovom meču (7:7).

Uslijedila je posljednja četvrtina kojim Grci pogotkom Argiropulosa stižu do nove prednosti, ali Đuro Radović nije puno čekao da donese novo izjednačenje “ajkulama”.

Isključen je Mačić, a Argiropulos korist brojčanu prednost u bazenu za novu prednost Grka. Vodio je Vladan Spaić veliku borbu sa grčkim centrima, a njegov gol donosi novo izjednačenje (9:9).

Neizvjesna borba vodila se u posljednjem minutu gdje Grčka stiže do pobjede golom Skumpakisa na minut do kraja (10:9), a njegovo isključenje u posljednjim sekundama nisu iskoristili naši vaterpolisti pa je prečka zaustavila šut Perkovića.

Za Crnu Goru slijede utakmice razigravanja od petog do osmog mjesta, dok Grci u polufinalu čekaju boljeg iz duela Srbije i Italije.