NJEMAČKA PARIRALA SAMO U PRVOJ DIONICI: Srbija osigurala prvo mjesto u grupi

Vaterpolo reprezentacija Srbije ubjedljivom pobjedom nad Njemačkom rezultatom 14:6 stigla je do prvog mjesta grupe C.

Srbija je zahvaljujući individualnom kvalitetu i odličnom igrom u odbrani stigla do sigurne pobjede nad Njemačkom.

“Panceri” su parirali “delfinima” samo u prvoj dionici, gdje su dva puta dolazili do izjednačenja ali je Srbija do kraja stigla do prednosti rezultatom 3:2.

Do kraja poluvremena “delfini” su prelomili utakmicu kada je na semaforu stajao rezultat 8:4.

Posebno ubjedljiva Srbija je bila u posljednjoj četvrtini koju su dobili rezultatom 4:0.

Najefikasniji u selekciji Uroša Stevanovića bio je Marko Radulović sa četiri gola, dok je Dušan Mandić postigao gol manje.

Na drugoj strani po dva gola su postigli Šuce, Šiper i Štrelezkij.

Srbija je na maksimalnih šest bodova i u posljednjem kolu igraće protiv selekcije Malte.