ŠPANIJA IPAK JAČA: Crnogorski vaterpolisti nemaju za čime da žale!

Najbolji crnogorski vaterpolisti poraženi su od reprezentacije Španije rezultatom 14:12 u drugom meču Evropskog prvenstva u Dubrovniku.

Obje ekipe agresivno su branile svoje golove, pa je prvi pogodak na utakmici viđen tek nakon tri minuta igre, a postigao ga je Alvaro Granados.

Nakon gola Granadosa za 2:0, probudio se Marko Mršić, koji nije bio u ekipi u meču protiv Francuske, i postigao gol sa igračem više.

Izjednačenje je crnogorskim vaterpolistima donio Ukropina na nešto više od minut i po prije kraja prve četvrtine. Perone je pogodio za prednost od jednog gola, a onda je golman španaca Unai Agire iskoristio to što je Tešanović bio daleko od gola i šutirao za 2:4 na kraju prvog kvartala.

Pravili su greške španci u drugoj četvrtini, ali je na kraju iste izgledalo da ih naši vaterpolisti nisu iskoristili.

Opet je dobro četvrtinu otvorio Grandos, ali su mu Ukropina i Vidović brzo odgovorili za samo gol razlike.

Perone je vratio Španiji prednost na dva gola, a Vidović je opet uzvratio za 5:6.

Do kraja Crna Gora nije mogla ništa bolje od gola Ukropine pri rezultatu 6:7, ali je Munariz uspio Španiji da vrati prednost od dva gola uoči početka drugog dijela meča.

Na početku drugog dijela meča Španija je po drugi put na meču imala tri gola prednosti, a brzo im je uzvratio Đuro Radović za 9:7.

Marko Mršić uspio je da postigne gol sa igračem više za samo gol zaostatka, ali je Bustos na drugoj strani brzo odgovorio.

Prekršaj Granadosa nad Mršićem dovela je do sedmog iskorištenog napada sa igračem više. Dao je Marko loptu Ukropini, a on je oštro proslijedio Vasiliju Radoviću koji ga je pretvorio u gol za 9:10 uoči početka posljednje četvrtine.

Nakon što je potopio loptu na početku posljednje četvrtine, Marko Mršić je obradovao navijače u Duborvniku pogodkom za izjednačenje (10:10).

No, nakon toga crnogorski vaterpolisti nisu iskoristili niz napada, dok je na drugoj strani dva puta mrežu Tešanovića tresao Granados.

Nešto više od tri minuta prije kraja Jovan Vujović je šutirao za 11:12.

Nije Vujović ništa mogao Taulju na dva metra, pa je Španija opet pobjegla na dva gola razlike, ali se naši vaterpolisti nisu predali …

Minut do krajaj utakmice Španija je golom Savulja stigla do rezultata 14:11, pa je Gojković svjestan situacije od svoje ekipe tražio samo da smanje razliku koja može igrati važnu ulogu u nastavku takmičenja.

Njegov plan brzo je realizovao Stefan Vidović, kome je ovo bio treći gol u meču, a nakon toga je sudija svirao kraj.