Mladi vaterpolisti bronzani na Svjetskom prvenstvu

Crnogorski vaterpolisti, U18 selekcija, su na Svjetskom prvenstvu u Buenos Ajresu osvojili bronzanu medalju pošto su savladali Italiju rezultatom 12:11.

Izabranici Miodraga Mirovića dominirali su u većem dijelu meča, a u trećoj četvrtini su dva puta bili na pet golova prednosti, 9:4 i 11:6.

Nije, ipak, moglo bez drame. Italijani su serijom 4:0 na tri i po minuta do kraja smanjili na 11:10, prije nego je Strahinja Gojković odbitak iz peterca, nakon što je pogodio prečku, sproveo u mrežu.

Potom je “ajkule” na plus dva ostavio golman Marko Pejović odbranjenim petercem, a sve što su uradili vaterpolisti Italije bilo je da 21 sekundi prije kraja postave konačan rezultat.

Gojković je sa četiri pogotka bio najefikasniji, po dva puta su se upisali Srđan Janović i Danilo Stupar, a po jednom Ognjen Moračanin, Ivan Marković, Andrija Roganović i Tim Perov.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.

Prvak svijeta je Mađarska koja je u finalu savladala Srbiju 12:10.