ATP BARSELONA: Karlos Alkaras preko Cicipasa do nove titule

Španski teniser Karlos Alkaras osvojio je turnir u Barseloni pošto je u finalu bio bolji od Stefanosa Cicipasa.

Drugi reket svijeta tako je odbranio titulu osvojenu prošle godine, a do pobjede je stigao nakon 80 minuta igre – 6:3, 6:4.

Cicipas je u trećem gemu prvog seta oduzeo servis Alkarasu i poveo sa 2:1, ali je Španac odmah vratio brejk i izjednačio. Teniseri su poslije toga osvajali gemove na svoje servise sve do osmog, kada je Alkaras ponovo napravio brejk, koji mu je bio dovoljan da povede u meču.

Mladi je u petom gemu drugog seta oduzeo servis Cicipasu, prednost brejka je sačuvao do kraja i pobijedio i prvi put u karijeri odbranio titulu na nekom turniru.

Karlosu je ovo treća titula u 2023. godine pošto je prethodno trijumfovao u Buenos Ajresu i Indijan Velsu.