ATP Kup: Srbija ipak savladana od Čilea!

U grupi A nateniska reprezentacija Srbije eleminisana je u drugom kolu od Čilea, rezultatom od 2:1, nakon što je srpski dubl u sastavu Nikole Ćaćića i Mateja Sabanova poražen u tri seta od čileanskog para Marsela Barios Vere i Alehandra Tabila, rezltatom od 2:1 (4:6, 6:3, 7:10).

U meču slabije su ušli Ćaćić i Sabanov, jer su prvi gejm odmah osvojili rivali Barios Vera i Tabilo odmah su oduzeli servis, pa su lako sačuvali prednost, potvrdili u četvrtom gejmu i poveli u setovima. U drugom setu srpska dubl kombinacija je bila bolja, jer su uspjeli da smanje prednost protivnika, pa da izjednače i preokrenu, pa tako osvoje set za 1:1.

Igrao se odlučujući set, tačnije super taj-brejk gdje su bolje počeli Ćaćić i Sabanov, ali to nije bilo dovoljno da Čileanci popuste. Ipak, Marsel i Alehandro su iskoristili drugu meč loptu i dobili ovaj dubl meč na ATP Kupu.